KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815515
*
nr 1281 5515
Ulla Helenius-Reit
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad -84. Olja på duk, 95x68 cm
Ulla Helenius-Reit, svensk målare och tecknare född i Örebro 1942.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2019
kl 20:09:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 14:08:07
1
1.500 kr
14/10 20:02:06
2
1.500 kr
14/10 20:02:06
1
1.500 kr (Budbetjänt)
14/10 20:02:22
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulla Helenius-Reit
Ulla Helenius-Reit, svensk målare och tecknare född i Örebro 1942.
Läs mer om Ulla Helenius-Reit
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla helenius-reit
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Ulla Helenius-Reit
Ulla Helenius-Reit, svensk målare och tecknare född i Örebro 1942.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ulla Helenius-Reit
nr 1281 5515
Ulla Helenius-Reit
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad -84. Olja på duk, 95x68 cm
Ulla Helenius-Reit, svensk målare och tecknare född i Örebro 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/10 14:08:07 | 1 | 1.500 kr |
14/10 20:02:06 | 2 | 1.500 kr |
14/10 20:02:06 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
14/10 20:02:22 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulla Helenius-Reit
Ulla Helenius-Reit, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Örebro 1942.Läs mer om Ulla Helenius-Reit
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla helenius-reit
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19